🌾

«Згадайте нас – бо ми колись жили.

Зроніть сльозу і хай не згасне свічка!

Ми в цій землі житами проросли,

Щоб голоду не знали люди вічно.»

Цього року Україна і світ відзначають 90-ті роковини Голодомору 1932-1933 років в Україні. Голодомор став ціною , яку заплатив український народ за прагнення до свободи. Це був цілеспрямований акт геноциду проти українського народу.

Здобувачі освіти 8-Б класу провели виховний захід « Ми не маємо права забути» та вшанували памʼять жертв Голодомору. Щоб не повторилися такі події, ми повинні знати і пам’ятати про них. Українці вижили і не забули. Ми існуємо і пам’ятаємо. Ми існуємо, бо пам’ятаємо. Пам’ятаємо про Голодомор… 🙏🏻

Здобувачі освіти 3-Б класу провели виховну годину “Голодомор. Ми пам’ятаємо!”

В скорботі голови схилили і жахливими сторінками української історії пройшли. Бо права забути не маємо!

У 2023-му День пам’яті жертв голодоморів припадає на 25 листопада. Долучіться в цей день о 16.00 до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Згадайте про мільйони людських життів, які Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів

Цього року ми вдруге вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни, яка супроводжується геноцидними діями росії проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах, демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Пройдуть роки, минуть десятиліття, а трагедія 1932-1933 років все одно хвилюватиме серця людей. І тих, кого вона зачепила своїм чорним крилом, і тих, хто народився після тих страшних років. Вона завжди буде об’єднувати всіх живих одним спогадом, одним сумом, однією надією. Озиратися в минуле треба кожному. Треба осмислити власне минуле, зрозуміти його, бо історія повторюється.

Сьогодні учні 4- Б класу згадали трагічні сторінки історії України…

Щорічно в четверту суботу листопада в Україні та світі вшановують пам’ять жертв Голодоморів.

Цього року вшанування пам’яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів – знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам’ять всіх жертв.

Здобувачі освіти 4-В класу взяли участь у майстер класі по виготовленні Свічки пам’яті. Тільки той, хто цінує і знає минуле, має майбутнє.

PS. Щиро дякую за шаблон цікавої розробки Вікторії Семенчук.

Голодомор- чорна сторінка історії України. Пам’ятаємо, щоб не повторилось.
Група “Чомучки” дошкільного підрозділу ліцею

Голод… страшне слово, що до цього часу болем відкликається в серцях людей, і не тільки тих, що пережили ті страшні роки, а й у серцях сучасного молодого покоління. За що ж народ України платив таку дорогу ціну? За що й чому? Ці питання нас хвилюють і понині. Запали свічку пам’яті за тих, хто не пережив лихоліття Голодомору.

Свічка пам’яті за жертвами Голодомору… запалюється в означений час в четверту суботу листопада й супроводжується хвилиною мовчання. Всесвітня акція «Запали свічку пам’яті» єднає всіх людей світу в пам’ять про жертв Голодомору 1932-33 років – ґеноциду українського народу.

Поминальні акції в День пам’яті жертв Голодомору відбуваються біля пам’ятних знаків, на площах, у церквах по цілому світі. Опісля всіх бажаючих заохочують запалити Свічку пам’яті у домашньому вікні.Учні 4-А класу разом із сотнями тисяч українців по всьому світу, сьогодні ,запалили Свічки пам’яті у своїх домівках,на знак скорботи за загиблими та віри в перемогу України.🙏🕯️

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.